- Nowy
Darmowa Dostawa od 399 zł,-
Zamykarka ręczna do puszek Nel przeznaczona dla myśliwych, rzeźników, marynarzy, preppersów oraz osób, które szukają szybkiego i wydajnego sposobu tworzenia żywności z długim terminem przydatności do spożycia.
Zamykarka do puszek Nel służy do samodzielnego robienia konserw na podstawie własnych receptur, składników i preferencji. Zamykarka Nel umożliwia konserwowanie mięsa, ryb, dań, owoców i warzyw.
Konserwowanie żywności mające na celu wydłużenie jej terminu przydatności do spożycia zapoczątkował Nicolar Appert w 1831 rok, który jako pierwszy wykorzystał w tym celu szklane słoje oraz proces pasteryzacji.
Po upływie blisko 200 lat ta metoda utrwalania żywności jest nadal praktykowana i większość z nas regularnie kupuje żywność puszkowaną w postaci konserw mięsnych, rybnych, owoców, sosów itp.
Zalety konserwowania żywności:
W wielu domach puszki stanowią strategiczny zapas żywności, z uwagi na długi okres przydatności i wytrzymałość są wykorzystywane przez wojsko, survivalowców i turystów.
Obecnie poświęcamy także więcej uwagi diecie i jakości jedzenia, które spożywamy, starając się wybierać pełnowartościowe produkty o naturalnym składzie, pozbawione sztucznych dodatków i szkodliwych konserwantów.
Ręczna zamykarka do puszek Nel służy do samodzielnego robienia konserw na podstawie własnych receptur, składników i preferencji.
Dzięki czemu możemy pasteryzować nadmiar żywności, tworzyć zapas naszych ulubionych dań oraz bezpiecznie magazynować żywność.
Ręczna zamykarka do puszek o solidnej i poręcznej konstrukcji ważąca 8 kg została wykonana z wysokiej jakości materiałów przy użyciu profesjonalnych tokarek CNC.
Stalowe elementy zamykarki poddano cynkowaniu, czyli procesowi nakładania ochronnej warstwy cynku, co skutecznie zabezpiecza przed korozją na skutek działania wody, powietrza oraz uszkodzeń mechanicznych.
co ułatwia utrzymanie urządzenia w czystości.
Konstrukcja urządzenia opiera się na solidnej dolnej podstawie montowanej do blatu, która została wykonana z aluminium, poliamidu i stali. Stabilne mocowanie jest kluczowe, kiedy chcemy szybko i precyzyjnie przeprowadzić proces zamknięcia puszek.
Podwójnie łożyskowane rolki urządzenia zostały utwardzone na poziomie 38-52 HRC, dzięki czemu zapewniają płynną i niezawodną pracę.
Każda zamykarka ręczna jest starannie kalibrowana, a jakość podwójnej zakładki (kluczyk zamka) jest dokładnie sprawdzana. Badanie przeprowadzane jest za pomocą specjalnego mikroskopu (profiprojektora) do analizy podwójnej zakładki.
Urządzenie do zamykania puszek ma układ szybkiego ruchu, dzięki któremu jesteśmy w stanie jednym ruchem dźwigni zamknąć puszkę.
Czas potrzebny do szczelnego zamknięcia jednej puszki to zaledwie 10 sekund. Urządzenie przystosowane jest do zamykania puszek o wysokości 20-120 mm i średnicy 52-99 mm.
Cechy zamykarki do puszek Nel:
Pierwszym etapem przed przystąpieniem do produkcji konserw, jest odkażenie puszek. Czynność możemy przeprowadzić poprzez wygotowanie puszki w gorącej wodzie lub zamoczenie jej w 2% roztworze perokostu.
Przygotowany wkład według własnej receptur wkładamy do suchej puszki, w taki sposób by poziom wypełnienia znajdował się około 1 cm poniżej krawędzi puszki. Brzegi puszki oczyszczamy ręcznikiem papierowym, następnie puszkę zakrywamy wieczkiem.
Po uprzednim przygotowaniu puszek (napełnieniu wkładem) jesteśmy w stanie zawekować nawet do 6 puszek na minutę.
Napełnioną puszkę umieszczamy na dolnej podstawie, która umieszczona jest na specjalnej pionowej śrubie i dokręcamy ją w górę do podstawy dociskającej wieko zamykanej puszki.
Zamknięcia konserwy dokonujemy jednym płynnym ruchem za pomocą dźwigni umieszczonej po lewej stronie urządzenia, jednocześnie kręcąc górną dźwignią, która wprawia puszkę w ruch wokół własnej osi.
Elementem, który ma największy wpływ na trwałość przygotowanych konserw, jest oczywiście odpowiednia pasteryzacja. Właściwie zakonserwowaną żywność można przechowywać nawet kilka lat. Konserwa zachowuje pełne walory smakowe i jest pozbawiona bakterii.
Najbardziej popularną i prostą metodą, którą możemy przeprowadzić w warunkach domowych, jest oczywiście tyndalizacja. Proces ten polega na 3-krotnym gotowaniu konserw (co 24 godziny).
Już w pierwszym gotowaniu ginie większość bakterii, odpowiadających z psucie się żywności. W drugim etapie niszczymy bakterie, które przetrwały, po trzecim etapie żywność jest praktycznie sterylna.
W pierwszym dniu tyndalizacji konserwy gotujemy przez 3 godziny, w drugim dniu przez 2 godziny, trzeciego dnia 1 godzinę. Po każdym gotowaniu konserwy należy zahartować, umieszczając je w zimnej wodzie. W procesie ważne jest zachowanie 24 h odstępów oraz hartowanie puszek po gotowaniu.
Po tym procesie konserwy możemy przechowywać nawet do 5 lat, bez konieczności przechowywania w lodówce.
Kolba sp. z o.o.
ul. Wiejska 46
41-253 Czeladź, Poland
[email protected]
Karta katalogowa
Konkretne odniesienia
Na chwilę obecną brak opinii klientów.