Latarka diodowa Fenix HP16R czołówkaLatarka diodowa Fenix HP16R czołówka
 • Nowy
373,17 zł
Przegląd (0)
Lornetka Vortex Diamondback HD 15x56Lornetka Vortex Diamondback HD 15x56
 • Nowy
1 454,47 zł
Przegląd (0)
Lornetka Vortex Diamondback HD 10x42Lornetka Vortex Diamondback HD 10x42
 • Nowy
982,93 zł
Przegląd (0)
Latarka diodowa Fenix HM65R-T czołówkaLatarka diodowa Fenix HM65R-T czołówka
 • Nowy
340,65 zł
Przegląd (0)
Lornetka Vortex Crossfire HD 10x42Lornetka Vortex Crossfire HD 10x42
 • Nowy
592,68 zł
Przegląd (0)
 • Nowy
Latarka diodowa Fenix HP16R czołówka
Latarka diodowa Fenix HP16R czołówka
Latarka diodowa Fenix HP16R czołówka
Latarka diodowa Fenix HP16R czołówka
Latarka diodowa Fenix HP16R czołówka
Latarka diodowa Fenix HP16R czołówka
Latarka diodowa Fenix HP16R czołówka
Latarka diodowa Fenix HP16R czołówka
Latarka diodowa Fenix HP16R czołówka
Latarka diodowa Fenix HP16R czołówka
Latarka diodowa Fenix HP16R czołówka
Latarka diodowa Fenix HP16R czołówka
Latarka diodowa Fenix HP16R czołówka
Latarka diodowa Fenix HP16R czołówka
Latarka diodowa Fenix HP16R czołówka
Latarka diodowa Fenix HP16R czołówka

Latarka diodowa Fenix HP16R czołówka

Przegląd (0)
373,17 zł
37.32 zł x 10 rat 0% RRSO

Latarka diodowa Fenix HP16R to wysokiej jakości czołówka, która zapewnia niezawodne źródło światła w każdej sytuacji. Wyposażona w trzy różne typy diod: czerwony Everlight 2835, LUMINUS SST40 i biały Cree™ XP-G3, ta latarka oferuje szeroki zakres oświetlenia. Można ją zasilać zarówno bateriami jednorazowymi, jak i akumulatorem wielokrotnego użytku. Zbudowana z wytrzymałego aluminium anodyzowanego oraz wysokiej jakości tworzywa sztucznego, jest odporna na upadek do 2 metrów i posiada klasę szczelności IP66. Latarka Fenix HP16R to niezawodny sprzęt, który sprawdzi się w każdych warunkach.

Ilość :
Napisz swoją recenzję

Znalazłeś taniej ? napisz do nas.

 • Raty 0% RSSO 0%Raty 0% RSSO 0%
 • Bezpieczne płatności Przelewy24 Bezpieczne płatności Przelewy24
 • Darmowa wysyłka dla zamówień od 300 złDarmowa wysyłka dla zamówień od 300 zł
 • Możliwość zwrotu w ciągu 14 dniMożliwość zwrotu w ciągu 14 dni

Fenix HP16R to profesjonalna czołówka o sumarycznym strumieniu 1250 lumenów, wyposażona w 3 diody emitujące światło skupione, rozproszone i czerwone, system szybkiego ładowania USB-C, oraz dwa przyciski sterujące. Latarka ma zewnętrzny pojemnik na akumulator, pozwalający na zamienne stosowanie baterii AA.

Modułowa konstrukcja

Latarka ma wytrzymały korpus odlewany ciśnieniowo z aluminium lotniczego. Lekki stop aluminium efektywnie odprowadza ciepło wytwarzane podczas świecenia, jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, korozję oraz warunki atmosferyczne. Czołówka składa się z 3 głównych elementów: modułu świecącego, oddzielnego pojemnika zasilającego, oraz elastycznej opaski. Zewnętrzny pojemnik na zasilanie ma dłuższy przewód, który umożliwia wygodne przenoszenie na kasku lub dołączonej opasce. W komplecie otrzymujemy 7 klipsów zapewniających odpowiednią organizację i stabilne mocowanie przewodu zasilającego. Na pojemniku naniesiono 3 wstawki refleksyjne zwiększające naszą widoczność po oświetleniu oraz fluorescencyjne oznaczenie bieguna dodatniego, które pomaga przy wymianie baterii w całkowitej ciemności.

Zalety zewnętrzengo pojemnika:

 • Zapewnia równomierne rozłożenie ciężaru, lepszą stabilność czołówki oraz komfort,
 • pozwala na ładowania akumulatora podczas pracy (wbudowany port USB-C),
 • 2 opcje mocowania: na kasku lub elastycznej taśmie.

Dzięki takiej konstrukcji Fenix HP16R świetnie sprawdzi się podczas eksploracji jaskiń, kempingu, nocnego marszu, akcji poszukiwawczo-ratunkowych, a także aktywności sportowej, w której konieczne będzie długotrwałe korzystanie z czołówki.

Światło do różnych zastosowań

Głównym źródłem światła latarki jest dioda SST40 o chłodnej barwie, która emituje maksymalny strumień 1250 umenów. Światło o białej barwie lepiej oświetla oddalone miejsca, mamy także wrażenie znacznie większej jasności. Światło głównej diody odbija gładki reflektor smooth, tworząc dobrze skupiony strumień o maksymalnym zasięgu ponad 260 m, przydatnym podczas eksploracji, badania przejść oraz podziwiania oddalonych obiektów. Tak imponującą wydajność osiągnięto m.in. dzięki zastosowaniu hartowanej szybki ultra-clear z powłoką antyrefleksyjną o wysokiej transmisji światła, pokrytej oraz gładkiego reflektora, który precyzyjnie koncentruje światło diody. Oprócz emitera o dużym zasięgu w czołówce zastosowano 2 dodatkowe diody: XP-G3 o neutralnej barwie oraz czerwone światło diody Everlight 2835. Cree XPG-3 emituje światło o ciepłej barwie (3500 K) o wysokim współczynniku kolorów CRI 75. Oznacza to, że barwy są lepiej oddawane niż w przypadku światła zimnego, a oświetlane przedmioty wyglądają w sposób naturalny. Światło małych emiterów rozpraszane jest za pomocą soczewek kolimacyjnych. Szerszy i równomiernie rozproszony strumień idealnie sprawdzi się do oświetlania miejsca pracy, obozowiska, docenią je miłośnicy fotografowania oraz osoby, które nawet podczas noclegu w lesie nie odmówią sobie lektury „do poduszki”. Używając latarki ze światłem neutralnym w okresie zimowym, unikniemy nieprzyjemnego oślepiania światłem odbijanym od śniegu lub lodu. Włączając jednocześnie białe diody w trybie maksymalnym, czołówka generuje sumaryczny strumień światła 1250 lumenów! Tak imponująca iluminacja pozwala na oświetlenie dużej jaskini, stoku lub ściany lasu nawet z odległości 200 metrów. Latarka ma regulację kąta świecenia (do 60°), której dokonujemy poprzez odchylenie modułu latarki do przodu.

Port ładowania USB-C

Czołówka Fenix HP16R jest zasilana akumulatorem litowo-polimerowym Fenix ​​ARB-LP o pojemności 3000 mAh, który w razie potrzeby można zastąpić 4 popularnymi bateriami AA. Naładowany akumulator zapewnia do 12 dni pracy w trybie niskim światła rozproszonego (5 lumenów) lub 4 godziny świecenia głównej diody w trybie turbo (1250 lumenów). Jeśli zależy nam na wydłużeniu pracy latarki, wystarczy do wbudowanego portu USB-C podpiąć przenośny power banku o dużej pojemności. Port USB-C zapewnia wysoki prąd ładowania 2 A pozwalający na naładowanie akumulatora w zaledwie 2,5 godziny. Ładowanie przez port USB-C odbywa się bez konieczności wyciągania akumulatora z czołówki. Kabel dołączony do akumulatora ma 38 cm długości. To funkcjonalne i wygodnie rozwiązanie doceniło już wielu pasjonatów gór, survivalowców oraz turystów.

Wygodne sterowanie

Dzięki zastosowaniu dwóch przycisków obsługa latarki jest bardzo prosta i wygodna oraz co najważniejsze, nie wymaga zdejmowania latarki z głowy. Powiększone włączniki zostały umieszczone w górnej części czołówki, co ułatwia ich lokalizację oraz pozwala na wygodną obsługę w rękawicach.
Włącznik po prawej stronie odpowiada za włączanie/ wyłączanie i zmianę jasności światła skupionego, przycisk po lewej stronie pełni te same funkcje dla światła rozproszonego i czerwonego.

Dioda o dużym zasięgu oferuje 5 trybów pracy (prawy przycisk):

 • Turbo 1250 lumenów-do eksploracji jaskiń i oświetlania oddalonych obiektów
 • wysoki 400 lumenów-optymalne oświetlenie do joggingu, nocnej wędrówki
 • średni 150 lumenów-zapewnia długi czas pracy
 • niski 50 lumenów-dyskretne światło używane w sytuacjach gdzie zależy nam na jak najdłuższej pracy.

Dioda światła rozproszonego ma 3 tryby pracy (lewy przycisk):

 • Wysoki 400 lumenów-optymalne oświetlenie do pracy, obozowania
 • średni 150 lumenów-wydajne światło do oświetlenia niewielkiej przestrzeni
 • niski 5 lumenów-dyskretne światło używane w sytuacjach gdzie zależy nam na jak najdłuższej pracy.

Dioda czerwona zapewnia 2 tryby pracy:

 • niski 5 lumenów- -dyskretne światło czerwone to nocnych zastosowań,
 • migające 5 lumenów-światło ostrzegawcze.

Wygodna opaska

Komfortowe przenoszenie latarki na głowie zapewnia elastyczna opaska gumowa, która odpowiada za wygodę oraz wydajne odprowadzanie potu podczas wysiłku. Dodatkowy pasek stabilizujący oraz komplet klipsów ułatwiają dopasowanie opaski do użytkownika, a także jej mocowanie na kasku ochronnym.

Zaawansowane zabezpieczenia

W Fenix HP16R zastosowano zabezpieczenie przed odwróconą polaryzacją (nieprawidłową instalacją baterii), która może doprowadzić do uszkodzenia układu elektronicznego. Latarka ma także ochronę przed przegrzaniem, inicjowaną automatycznie po osiągnięciu temperatury zdefiniowanej przed producenta. W tym modelu zastosowano dodatkowo tryb blokady, która zapobiega przypadkowemu włączeniu latarki podczas transportu. Latarka cechuje się wysoką klasą ochrony IP66, co oznacza, że jest odporna na kurz, pył, mocny deszcz oraz chwilowe zanurzenie w wodzie. Dzięki temu HP16R może być z powodzeniem wykorzystywana w każdych warunkach pogodowych, niezależnie od aktywności fizycznej.

Przedstawione parametry uzyskano w warunkach laboratoryjnych. Podczas testów wykorzystywano akumulator Fenix ARB-LP 3000 Li-Po.

Dioda Światło Tryb Maks. strumień świetlny [lm] Maks. czas pracy [h min] Zasięg  [m] Maks. światłość [cd]
Biała Skupione turbo 1250 4 h 260 16933
wysoki 400 8 h 149 5549
średni 150 12 h 88 1943
niski 50 36 h 52 681
 Rozproszone   wysoki 400 8 h 48 583
średni 150 12 h 30 220
niski 5 300 h 6 11
Czerwona Ciągłe niski 5 300 h 6 8
Błyskowe - 5 600 h 6 8
Fenix
039-475
36 Pozycje

Karta katalogowa

Producent
Fenixlight Limited, Chiny
Okres gwarancyjny
5 lat producenta
Zasilanie ogniwem
akumulator ARB-LP 3000 Li-Po, AA × 4 szt.
Materiał obudowy
duraluminium anodyzowane, wysokiej jakości tworzywo sztuczne
Klasa szczelności IP
IP66
Ilość trybów
9
Źródło zasilania
port USB-C
Elementy zestawu latarki
klipsy do mocowania przewodu, klipsy do kasku, akumulator ARB-LP 3000 Li-Po, kabel USB-C, latarka, zapasowy o-ring ×1 (zapasowa uszczelka)
Seria
HP
Typ diody
czerwony: Everlight 2835, LUMINUS SST40, biały: Cree™ XP-G3
Akceptowalny typ ogniwa
baterie jednorazowe (pierwotne), akumulator wielokrotnego użytku (wtórne)
Odporność na upadek [m]
2

Konkretne odniesienia

ean13
6942870307893

Na chwilę obecną brak opinii klientów.

Napisz swoją recenzję
Latarka diodowa Fenix HP16R czołówka

Produkty z tej samej kategorii

Latarka diodowa Fenix HP16R czołówka

373,17 zł
37.32 zł x 10 rat 0% RRSO